Home

Leczenie nadpotliwości

Usuwanie nadpotliwości pod pachami, na dłoniach czy innych miejscach, polega na podaniu płytko śródskórnie pewnej ilości toksyny botulinowej na określonej powierzchni. Dla większości ludzi zabieg ten może wiązać się z niewielkim dyskomfortem. Czasem usuwanie nadpotliwości u ludzi wrażliwych bólowo pod pachami, na rękach czy stopach wymaga zastosowania znieczulenia, jednak nie jest to rutynowo stosowane. Sam zabieg trwa kilka - kilkanaście minut i można po nim wrócić do codziennych zajęć.

Po wstrzyknięciu do skóry niewielkiej dawki toksyny botulinowej dochodzi do blokady działania nerwów, które zaopatrują gruczoły wydzielania zewnętrznego. To zapobiega wydzielaniu przez nie potu.

Po zabiegu ustępują objawy nadmiernej potliwości. Efekt jest widoczny po kilku-kilkustu dniach, a trwa wiele miesięcy -  nawet powyżej roku. Okolica poddana zabiegowi staje się zupełnie sucha a pacjent podczas okresu działania botuliny nie musi używać specjalnych dezodorantów czy kremów. Codzienna higiena jest jednak zalecana.

 

 

Ceny:   - dłonie ( 800zł )     - stopy ( 1000zł )    - pachy ( 800zł )

zobacz pełen cennik