Home

Osocze Bogatopłytkowe

 

Osocze bogatopłytkowe zwane jako zabieg Platelet Rich Plasma (PRP), to  naturalny sposób na biostymulację organizmu.

•                     wygładza zmarszczki i bruzdy
•                     przyspiesza procesy gojenia
•                     przywraca skórze blask
•                     poprawia ukrwienie
•                     działa liftingująco
•                     stymuluje skórę do regeneracji
•                     zwiększa elastyczność i napięcie skóry

Metoda iniekcji osocza bogatopłytkowego jest popularna od kilku lat. Nie bez powodu! Zabieg ma dużą skuteczność działania, która zależy przede wszystkim od zastosowanej technologii separowania poszczególnych składników krwi: płynnego osocza, leukocytów i płytek krwi oraz erytrocytów.

cena od 800 zł


Obecnie w Saska Clinic stosujemy w tym celu najnowocześniejszą wirówkę horyzontalną. Kąt wirowania jest niezwykle istotny dla prawidłowego przebiegu procesu separacji. Wirowanie nie może być ani zbyt szybkie (wówczas może dojść do uszkodzenia płytek krwi), ani zbyt wolne (wówczas nie nastąpi separacja składników). Wirówka horyzontalna ustawia probówki z krwią w pozycji poziomej, najkorzystniejszej do wirowania, dając w rezultacie preparat o najwyższym stężeniu czynników wzrostu. Stosowane w większości gabinetów medycyny estetycznej wirówki kątowe dają gorsze efekty.

Z wiekiem skóra traci blask i elastyczność, pojawiają się zmarszczki, bruzdy, przebarwienia. Wynika to ze spowolnienia procesu odnowy komórek - organizm przestaje sobie radzić z samodzielną regeneracją.

Iniekcja osocza bogatopłytkowego stymuluje naturalne zdolności organizmu do regeneracji. Płytki krwi uwalniają czynniki wzrostu, działając jak „dopalacz” dla komórek. Krwinki płytkowe zawierają szereg niezbędnych do odbudowy skóry czynników, m. in. PDGF, TGF-β1, TGF-β2, VEGF oraz EGF. Pobudzają one procesy naprawy tkanek, stymulują fibroblasty do tworzenia nowego kolagenu, wspomagają proces tworzenia naczyń krwionośnych, aktywują komórki macierzyste. Rezultat to widoczne wygładzenie bruzd i zmarszczek oraz wzrost napięcia i elastyczności skóry.

Składniki aktywne: osocze bogatopłytkowe pozyskiwane z krwi pacjenta (PRP - Plateled Rich Plasma, koncentrat płytek krwi w niewielkiej objętości osocza).


Wskazania

•                     oznaki starzenia się skóry (zmarszczki, bruzdy, fałdy, niejednolity koloryt, utrata blasku i jędrności)
•                     skóra wymagająca biostymulacji i odbudowy
•                     skóra wrażliwa, alergiczna
•                     skóra naczyniowa, tradzik różowaty
•                     przyspieszenie gojenia po inwazyjnych zabiegach medycyny estetycznej ( laser, plazma )
•                     łysienie typu męskiego
•                     bizny, rozstępy
•                     trądzik młodzieńczy i wieku dojrzałago

Zabieg przeznaczony także dla alergików oraz osób uczulonych na inne preparaty. Osocze bogatopłytkowe jest obojętne biologicznie, dzięki czemu nie występuje ryzyko reakcji alergicznej.Opis zabiegu

Każdy zabieg składa się z 3 etapów.

Etap I – pobranie krwi
Pacjent zgłaszający się w celu leczenia osoczem bogatopłytkowym nie musi być na czczo. Krew do badania jest pobierana w pozycji siedzącej, a u osób szczególnie wrażliwych w pozycji leżącej. Pobiera się krew z żyły.

Etap II – otrzymanie koncentratu bogatopłytkowego
Krew pobrana w jałowy sposób znajduje się w specjalnym separatorze (pojemniku do otrzymywania PRP). Następnie pobrany materiał jest wirowany w horyzontalnej wirówce laboratoryjnej.

Etap III – podanie koncentratu bogatopłytkowego
Osocze bogatopłytkowe w medycynie estetycznej podaje się w postaci iniekcji aktywowanego osocza z zastosowaniem klasycznej techniki mezoterapii albo liniowo wzdłuż zmarszczek i fałdów skóry.

Zabieg trwa ok. 60 minut.Stosowanie

Aby uzyskać pożądane efekty, zabiegi osoczem bogatopłytkowym wykonywane powinny być w seriach minimum 4 zabiegów. Zabiegi przeciw wypadaniu włosów można łączyć z zabiegami mezoterapii na wzmocnienie włosów z wykorzystaniem preparatów pobudzających wzrost, np. Dermaheal HL.

Po zabiegu

Mogą być widoczne zaczerwienienia w miejscach wkłucia, które znikają po kilku minutach i są niedostrzegalne pod makijażem. Następnego dnia nie widać żadnych śladów po wykonaniu zabiegu. Prawidłowo pobrana i odwirowana krew oraz poprawnie wykonany zabieg nie niosą ze sobą żadnego ryzyka niebezpiecznych powikłań.Przeciwwskazania

- choroby krwi

- choroby wirusowe ( HIV, czynne zakażenie WZW B oraz WZW C )

- nowotwory

- ciąża

- laktacja

- leczenie niektórymi rodzajami antykoagulantów